Wiadomości

Nie żyje mężczyzna zaatakowany przez nożownika w Szczecinie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie żyje jeden z mężczyzn zaatakowanych w niedzielę przez nożownika w Centrum Handlowym Galaxy. Informacje zdobyte przez dziennikarza TVP3 Szczecin potwierdziła prokuratura. Drugi z rannych przebywa w szpitalu.

Do ataku nożownika doszło w niedzielę, 23 grudnia w Centrum Handlowym Galaxy.

26-latek zaatakował podczas seansu w kinie dwóch mężczyzn. Obie ofiary miały rany cięte. Pierwszy z mężczyzn – na szyi, klatce piersiowej i ramionach, drugi – na szyi i udach. U jednego z mężczyzn doszło do zatrzymania akcji serca.

Jak dowiedział się dziennikarz TVP3 Szczecin mężczyzna zmarł z powodu odniesionych obrażeń w nocy z niedzieli na poniedziałek. Informację potwierdziła prokuratura.

– Kiedy wszedłem do kina, przy kasach zauważyłem zakrwawionego mężczyznę. Normalnie razem z dziewczyną weszliśmy do swojej sali. To co zobaczyłem nie dawało mi spokoju, nie wiedziałem co się dzieje, więc pod pretekstem wizyty w toalecie wyszedłem z sali. Mam przeszkolenie z pierwszej pomocy, myślałem, że mogę się przydać. Podszedłem do mężczyzny, którego szyję ktoś owinął szalikiem. Bardzo krwawił. To nie było cięcie scyzorykiem. Zajmował się nim strażak, mężczyzna był na skraju utraty przytomności. Obok siedział drugi mężczyzna. Kiedy zapytałem, co się stało, powiedział, że był w kinie z partnerem, a napastnikiem był jego były chłopak. Byli na seansie w sali nr 8. Mężczyzna z pociętym gardłem zaczął tracić przytomność. Pojawili się ratownicy. Kazano się rozejść. Wróciłem do swojej sali. Seans odbył się bez przeszkód. Dopiero po wyjściu zobaczyliśmy, ze kino zamknięto – mówił w rozmowie z Głosem Wielkopolskim świadek zdarzenia.

– Na terenie jednego z centrów handlowych w Szczecinie dwóch ok. 30-letnich mężczyzn zostało zaatakowanych przez innego mężczyznę niebezpiecznym narzędziem. W wyniku tego zdarzenia dwóch poszkodowanych odniosło obrażenia i obaj mężczyźni zostali zabrani do szczecińskich szpitali. Inne osoby znajdujące się na terenie centrum handlowego nie odniosły obrażeń. Policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzewanego o ten czyn. Jest już w rękach policji. Policjanci z komisariatu policji Szczecin Niebuszewo będą również wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia i przede wszystkim, jaki był motyw 26-latka. Na tą chwilę nie mam informacji, czy mężczyzna był pod wpływem jakichś środków odurzających. Policjanci będą to ustalać – powiedziała Irena Kornicz z policji w Szczecinie.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!