Wiadomości

Nie żyje Grzegorz Skrzecz, legenda polskiego boksu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie żyje Grzegorz Skrzecz. Legendarny pięściarz, olimpijczyk z Moskwy, medalista mistrzostw świata, miał 65 lat. Smutną informację przekazał jego przyjaciel, dziennikarz Andrzej Kostyra.

“Nie żyje wspaniały bokser Grzegorz Skrzecz. Urodził się w Warszawie 25.08.1957.Olimpijczyk z Moskwy, brązowy medalista MS 1982(Monachium), brąz ME Warna 1983, 5xmistrz Polski,3x drużynowy MP(Gwardia W-wa).Stoczył 236 walk(204 W-1 rem-31 por). Spoczywaj Grzesiu w spokoju” – napisał na twiterze Andrzej Kostyra.

Skrzecz przyszedł na świat 25 sierpnia 1957 roku, razem ze swoim bratem bliźniakiem – Pawłem. Obaj poświęcili życie boksowi. Dominowali w ojczyźnie, wyróżniali się też na światowych ringach. Zwłaszcza z dwóch medali Grzegorz mógł być naprawdę dumny: brązu mistrzostw świata w Monachium w 1982 roku i krążku z tego samego kruszcu wywalczonego rok później, na mistrzostwach Europy w Warnie. W kraju był klasą dla siebie: w latach 1979-1982 zdominował wagę ciężką nad Wisłą, cztery razy z rzędu sięgając po mistrzostwo Polski.

Po zakończeniu kariery zajął się aktorstwem. Szerokiej publiczności znany jest m.in. z takich produkcji jak Sztos, Chłopaki nie płaczą czy Poranek Kojota. Gościnnie występował też m.in. w serialu Ojciec Mateusz. Udzielał się jako ekspert telewizyjny, w wolnych chwilach trenował młodych adeptów. Odszedł 15 lutego 2023 roku, mając zaledwie 65 lat. Przyczyny śmierci nie są jeszcze znane.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!