Wiadomości

Nie żyje były prezydent USA George H.W. Bush

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W wieku 94 lat zmarł były prezydent Stanów Zjednoczonych George H.W. Bush – poinformował w nocy z piatku na sobotę na Twitterze rzecznik rodziny. George H.W. Bush był 41. prezydentem USA. Urząd sprawował w latach 1989-1993. Wcześniej, od 1981 do 1989 roku, był wiceprezydentem w administracji prezydenta Ronalda Reagana.

Po śmierci George’a Busha seniora oświadczenie wydał jego syn George Bush – 43. prezydent USA. „George Bush był człowiekiem najwspanialszego charakteru i najlepszym ojcem, o jakim syn lub córka mogą marzyć. Cała rodzina Bushów jest głęboko wdzięczna za życie i miłość 41. prezydenta i za współczucie tych wszystkich, którzy przejmowali się jego losem i modlili za niego. Dziękujemy za kondolencje od przyjaciół i współobywateli” – napisał 43. prezydent USA.

George H.W. Bush był pierwszym, od 1837 roku, urzędującym wiceprezydentem, który wygrał wybory prezydenckie. Okres jego rządów zdominowały dwa wydarzenia – koniec zimnej wojny i wojna w Zatoce Perskiej. Z powodu skupienia się na polityce zagranicznej, Bushowi zarzucano zaniedbanie gospodarki, doprowadzenie w kraju do inflacji i wzrostu bezrobocia. Te niepowodzenia doprowadziły do jego wyborczej porażki wyborczej w 1992 roku z gubernatorem Arkansas Billem Clintonem.

Po opuszczeniu Białego Domu właściwie nie angażował się w sprawy publiczne.

George H.W. Bush był ojcem 43. prezydenta USA – George’a W. Busha.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!