Świat Wiadomości

Nie zgodzili się na przeszczep bo się nie zaszczepił. Teraz chcą jego organów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po tym, jak kanadyjczykowi odmówiono mu przeszczepu narządu ze względu na jego status nieszczepionego na COVID 19. Mężczyzna z Ontario zmarł w wyniku udaru krwotocznego. Tuż przed zgonem pracownicy służby zdrowia zapytali, czy mogą pobrać jego narządy.

Medycy nie zgodzili się na przeszczep bo mężczyzna nie zaszczepił się na COVID. Teraz chcą jego organów. Kanadyjczyk Garnet Harper zmarł w maju 2023 r. w wieku 35 lat. W 2022 roku zdiagnozowano u niego chorobę nerek 5 stopnia. Jedyną nadzieją dla niego był przeszczep.

Jak donoszą media, dwóch braci Harpera było gotowych oddać mu swoje nerki, ale szpitale nie chciały zgodzić się na transplantację z uwagi na fakt, że Harper nie miał aktualnej karty szczepień.

Podczas ostatnich chwil życia Harpera, mężczyzna był podłączony do aparatury podtrzymujacej życie. Wóczas  pielęgniarki powiedziały jego żonie Meghan Harper aby spodziewała się telefonu od Trillium Gift of Life Network (TGLN) — agencji dawstwa narządów. Zgodnie z kanadyjską procedurą prawno-medyczną zaleca się, aby pracownicy służby zdrowia kontaktowali się z firmą Trillium. Maja to robić jeśli uważają, że umierający pacjent jest odpowiednim kandydatem na dawcę narządów.

Po chwili odezwała się komórka kobiety.

-Dzwonią do ciebie, gdy siedzisz obok umierającej ukochanej osoby i pytają, czy mogą pobrać jego narządy – wyznała dziennikarce Monique Leal żona Harpera. -Tymczasem nie był wystarczająco dobry, aby otrzymać od nich narządy… Nie potrafię opisać tego uczucia. Przyprawia mnie to o mdłości — dodała.

Meghan Harper, matka pięciorga dzieci, powiedziała, że kobieta z TGLN nie miała pojęcia, że jednym z powodów, dla których jej mąż był na łożu śmierci, było to, że odmówiono mu przeszczepu narządu, ponieważ był niezaszczepiony.

-Była zaskoczona i najwyraźniej nie miała pojęcia – powiedziała Harper. -Próbowałam zaoferować jej trochę edukacji na temat tego, co dzieje się w naszym kraju i powiedziałam jej, że rzeczy muszą się zmienić, a pod koniec rozmowy zgodziła się ze mną, powiedziała „nie miałam pojęcia ”i przekażę Pani uwagi przełożonym”.

Meghan Harper powiedziała również, że jej zmarły mąż stanowczo wierzył, że przymus nie jest wyborem.

Sprawa Garneta Harpera to ie jedyny tego typu przypadek w Kanadzie. Sheili Annette Lewis z prowincji Ontario również odmówiono przeszczepu narządu ze względu na jej status szczepień. Po długich bataliach prawnych Lewis osiągnęła ugodę, która jednak została podpisana z klauzulą zachowania jej treści w tajemnicy.

NASZ KOMENTARZ: Sprawa szczepień wydaje się zaledwie wstępem do nowego porządku świata w którym osoba nie mająca elektronicznych certyfikatów koszerności politycznej i zdrowotnej, konta w banku i właściwych poglądów, będzie zmuszona umierać pod płotem.

Polecamy również: Nowy elektryk eksplodował. Milionowe straty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!