Europa Wiadomości

Nie tylko islamiści… We Francji Antifa zaatakowała szkołę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informujea portal dzienniknarodowy.pl, bojówkarze Antify dokonali ataku na gmach Instytutu Nauk Społecznych, Ekonomii i Polityki (Institut des Sciences Sociales Economiques et Politiques, ISSEP) – szkoły zarządzania politycznego w Lyonie założonej i kierowanej przez Marion Marechal – siostrzenicę Marine Le Pen, wnuczkę Jean-Marie Le Pena i byłą posłankę Frontu Narodowego z okręgu Vaucluse.

Maréchal zapowiedziała, że ​​złoży formalną skargę na przemoc kreowaną przez ekstremistów ze skrajnej lewicy.

– Wykorzystamy wszystkie legalne kanały w celu egzekwowania wolności edukacji we Francji, oczywiście naruszonej przez brutalne lewicowe bojówki, których członkowie są znani policji – powiedziała dziennikowi “Le Figaro”. – Sądzą, że są wystarczająco wolni, aby przyznawać się do swoich działań na stronie na Facebooku. To oznacza poczucie bezkarności. Oprócz złożenia skargi, poproszę o spotkanie z prefektem, rektorem i burmistrzem Lyonu w celu podjęcia środków zapobiegawczych przeciwko takim zagrożeniom dla bezpieczeństwa mojej instytucji.

W komunikacie prasowym ISSEP poinformował, że ekstremiści z Antify rozbili okno młotkiem, próbowali wyłamać zamki i pokryli fasadę budynku czarną farbą.

Skrajnie lewicowa, ekstremistyczna grupa Antifa o nazwie „Antyfaszystowska grupa Lyon” przyjęła odpowiedzialność za atak na swoim profilu na Facebooku:

– W nocy z 26 na 27 marca zaatakowaliśmy ISSEP […] szkołę stworzoną przez Marion Maréchal Le Pen, która otworzyła się w 2018 r., aby stworzyć elitę skrajnej prawicy – głosi oświadczenie lewaków. – Uznajcie ten atak jako odpowiedź na wszystkie rasistowskie, seksistowskie, homofobiczne, transfobiczne akty, a także zabójczą politykę antyimigracyjną i zamach w Christchurch.

Co o tym sądzicie? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!