Wiadomości

Nie istnieje trudniejsza i odpowiedzialniejsza praca od macierzyństwa? Politycy PO tak nie uważają

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Platforma Obywatelska zapowiada, iż pozbawi 500 plus kobiety, które zajmują się wyłącznie wychowaniem dzieci, nie podejmując pracy zarobkowej. Mówił o tym m.in. w rozmowie z „Super Expressem” Jan Grabiec, który podkreślił, że kiedy Platforma Obywatelska dojdzie do władzy przeforsuje stosowne przepisy.

– 500 plus sprawia, że rodzice, którzy od lat nie pracują, są trwale bezrobotni, nie podejmują pracy, bo mają 500 plus. To jest szkodliwe i trzeba to zmienić – powiedział polityk opozycji, który najwyraźniej uważa, że pomoc państwa należy się matce pięciorga dzieci pod warunkiem, że – miast skupiać się wyłącznie na ich wychowaniu – będzie ona pracować zarobkowo.

Dodał, że w przyszłej kadencji Sejmu Platforma Obywatelska zajmie się problemem, który określił jako „czy się stoi, czy się leży, 500 plus się należy”.

Takie działania potwierdził również Tomasz Siemoniak, który na antenie Radia ZET powiedział, że trwa dyskusja na temat, czy odebrać niektórym rodzicom 500+.

– Nie ma tutaj naszego programu, będzie przedstawiony przed wyborami. Na pewno sytuacja taka, w której ktoś ma pracę, może mieć pracę, a tej pracy nie podejmuje i bierze 500+, wymaga rozważenia – przekonywał Siemoniak.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!