Wiadomości

Nie będzie kary dla TVN?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Spółka TVN SA przekazała KRRiT dodatkowe wyjaśnienia dotyczące zarzutów będących podstawą do nałożenia na nadawcę kary za sposób relacjonowania wydarzeń w Sejmie i przed Sejmem w grudniu 2016 r. Obecnie są one analizowane przez Biuro KRRiT – podano w komunikacie Rady.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o nałożeniu kary w wysokości 1 mln 479 tys. zł. na spółkę TVN SA, nadawcę programu TVN 24, za sposób relacjonowania wydarzeń w Sejmie i przed Sejmem z grudnia 2016 r. 

Według Rady nadawca naruszył przepisy ustawy o radiofonii i telewizji poprzez „propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu”. Spółka TVN SA uznała decyzję Krajowej Rady za bezpodstawną i zapowiedziała odwołanie się od niej do Sądu Okręgowego w Warszawie. 

– W wyniku kolejnych spotkań Przewodniczącego KRRiT z Zarządem Spółki TVN SA, Nadawca przekazał Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji dodatkowe wyjaśnienia dotyczące zarzutów zawartych w decyzji KRRiT – przekazano w komunikacie KRRiT. 

Jak podkreślono, „spółka poddała szczegółowej analizie redakcyjnej i prawnej 54 godziny nagrań programu TVN 24 oraz materiałów źródłowych”. Na tej podstawie powstało „obszerne opracowanie”, które obecnie jest analizowane przez Biuro KRRiT. 

Kolejne spotkanie przewodniczącego KRRiT z przedstawicielami Zarządu TVN SA w tej sprawie – jak przekazano w komunikacie – zaplanowano na pierwszy tydzień stycznia.

Czytaj też:

TVN 24 odwoła się od kary nałożonej przez KRRiT

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!