Wiadomości

TVN 24 odwoła się od kary nałożonej przez KRRiT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Nałożona kara na nadawcę TVN 24 jest bezpodstawna, odwołamy się od niej do sądu” – poinformowała spółka TVN SA, odnosząc się do decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie nałożenia 1 mln 479 tys. zł kary na spółkę.

Do sprawy w komunikacie odniosła się spółka TVN SA, która “zdecydowanie nie zgadza się z wydaną przez przewodniczącego KRRiT decyzją”. W ocenie TVN nałożona kara jest bezpodstawna. TVN S.A., po zapoznaniu się z treścią decyzji KRRiT, odwoła się do Sądu Okręgowego w Warszawie – dodała spółka.

KRRiT informowała wcześniej, że po przeprowadzeniu postępowania dotyczącego sposobu relacjonowania w programie TVN 24 wydarzeń w Sejmie i przed Sejmem w dniach 16–18 grudnia 2016 r. stwierdziła, iż spółka TVN SA, nadawca programu TVN 24, naruszyła przepisy ustawy o radiofonii i telewizji poprzez “propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu”.

Przypomnijmy, że stacja TVN24 wzięła udział w obrzydliwej mistyfikacji – widzowie karmieni byli scenami rzekomego brutalnego spacyfikowania przez policję odbywającej się pod Sejmem akcji protestacyjnej.

W rzeczywistości żadnej brutalnej pacyfikacji nie było. Nie było gazów łzawiących, a jedynie świece dymne, które miały je imitować, a które przynieśli sami uczestnicy protestu. Nie było też rannych, a pokazywany w TVN24 osobnik, którym okazał się niejaki Wojciech Diduszko, który wyglądał na nieprzytomnego i którego to „próbowano cucić”, sam się tam spokojnie chwilę wcześniej położył, a zaraz po nakręceniu tejże sceny spokojnie wstał, po czym sięgnął po telefon, by do kogoś zadzwonić.

Tu widzimy moment, jak Diduszko kładzie się na drodze:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!