Felietony

Nie będzie czołgu K2PL „Wilk”?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ostatnim czasie głośno było o budowie nowego polskiego czołgu, który miałby powstać w kooperacji z Koreańczykami w ramach programu „Wilk” – o sprawie pisaliśmy wielokrotnie na naszych łamach. Ale oto, w związku z wizytą prezydenta Francji Emmanuela Macrona, coś mnie tchnęło i pozwoliłem sobie zamieścić taki oto wpis na twitterze:

Nie musiałem długo czekać, bo oto teraz dowiaduję się, że prezydent Andrzej Duda w swoim przemówieniu poinformował, że z prezydentem Macronem rozmawiał o projekcie europejskiego czołgu.

– Będziemy rozmawiali o projekcie europejskiego czołgu; chcielibyśmy wziąć w nim udział i w przyszłości, gdyby taki czołg z naszym udziałem powstał, w niego się zaopatrywać budując zarazem gospodarkę europejską — podkreślił.

Czytaj też:

Hyundai Rotem oferuje Polsce umowę na opracowanie i produkcję czołgów wartości 9 mld USD

– Mieliśmy do tej pory deklarację o strategicznej współpracy, ale ja głęboko wierzę, że dzięki podpisanemu dziś dokumentowi, podpisanemu dziś programowi współpracy, który – śmiało można powiedzieć – pokazuje taką drogę, jaką należy postępować, by ta współpraca nabierała waloru strategicznego, że to podpisanie tego dokumentu i ta dzisiejsza obecność u nas pana prezydenta ma znaczenie przełomowe nie tylko dla nas, ale mówiąc górnolotnie, także dla naszej części Europy, a także, mam nadzieję, dla całej UE — dodał Andrzej Duda.

Wojciech Kempa

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl

Stanisław Michalkiewicz! Stanisław Krajski! Ewa Kurek! Radosław Sikora i inni autorzy w Nowym numerze Magna Polonia! Sprawdź już teraz!! Kupując wpierasz wolne media!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!