Świat Wiadomości

Netflix wypuści animowany serial o homoseksualnych szpiegach. Środowiska LGBT są… oburzone

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal wirtualnemedia.pl część internautów ostro krytykuje zapowiedź nowej produkcji Netfliksa „Q-Force”, którego premierę zaplanowano na 2 września. Serial ich zdaniem wzmacnia stereotypy o gejach.
Animacja “Q-Force” opowie o “pierwszym queerowym oddziale szpiegowskim “. “Nigdy nie ukrywaj tego, kim jesteś. Chyba że działasz pod przykrywką” – czytamy w oficjalnym opisie serii. “Q-Force” na Netfliksie ma pojawić się 2 września.
“Q-Force” Netfliksa w ogniu krytyki Zwiastun serialu udostępniono na YouTube w środę 23 czerwca. Fanom nie przypadł do gustu – dostał ponad 24 tysiące ocen negatywnych (“łapek w dół”) przy 4,6 tys. pozytywnych (“łapek w górę”). Skąd ta krytyka? Komentujący zarzucają produkcji, że w mocno stereotypowy sposób pokazuje osoby LGBT+.
Bohaterowi są przerysowani, wręcz karykaturalni, a całość umacnia szkodliwe dla osób LGBT+ – to główne zarzuty wobec “Q-Force”. “Nienawidzę seriali, które traktują bycie gejem, jakby to była cała osobowość… Trailer wygląda po prostu smutno i obraźliwie” – pisze jedna z komentatorek.
” Nienawidzę tego, jak to podsyca stereotypy o gejach i lesbijkach”. “Wygląda to tak, jakby to było nabijanie się z gejów, a nie ich pokazywanie”. “Każda próba żartu ma podtekst seksualny” – to tylko niektóre z komentarzy pod adresem Netfliksa. Twórcą animacji “Q-Force” jest Gabe Lidman.

I tak źle i tak źle…

Źródło: wirtualnemedia.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!