Wiadomości

Arkadiusz Czartoryski wraz z innymi posłami opuścił PiS: “W życiu ludzi, państw i narodów jest jedna rzecz, która jest bezcenna”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– W życiu ludzi, państw i narodów jest jedna rzecz, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor – powiedział w rozmowie z portalem Magna Polonia poseł Arkadiusz Czartoryski, który dziś opuścił partię i klub Prawa i Sprawiedliwości.

Jak już informowaliśmy, poseł Zbigniew Girzyński poinformował, że podjął decyzję o opuszczeniu Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Wraz z nim KP PIS opuścili Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski.

Troje posłów odchodzi z Klubu Parlamentarnego PiS, który traci sejmową większość

Posłowie, którzy opuścili PiS, zakładają nowe koło, które przyjęło nazwę „Wybór Polska”. Dokumenty założycielskie zostały już złożone. Przewodniczącą koła została Janowska, wiceprzewodniczącym Czartoryski. Girzyński, jak powiedział, będzie się zajmował dokumentacją jako sekretarz.

– PiS zajmuje się wielkimi przedsiębiorstwami, Platforma Obywatelska zajmuje się marszami LGBT, a o 800 tysiącami przedsiębiorców, zarządzających średnimi i małymi firmami, nikt się nie przejmuje, a ci drżą przed tym, co będzie jesienią. Prawo i Sprawiedliwość odeszło od swoich ideałów. Na PiS głosowali mali przedsiębiorcy, często właściciele jednoosobowych firm, którzy najmocniej odczuwają skutki pandemii – stwierdził poseł Arkadiusz Czartoryski.

Poseł Czartoryski przypomniał, że do Sejmu dostał się praktycznie bez wsparcia ze strony partyjnej centrali i uważa, że ma zobowiązania w pierwszym rzędzie do wyborców, a nie do centrali partii. Czartoryski ma pretensje do PiS o sprawę Elektrowni Ostrołęka.

– Dziś niszczone jest to, o co przez lata zabiegałem, czemu poświęciłem wiele energii. Mówię oczywiście o elektrowni. Dla mnie zawsze najważniejsze było godne reprezentowanie regionu. Tymczasem w PiS już dawno nie ma to znaczenia, nie ma rozmów, tacy posłowie jak ja są traktowani przedmiotowo, liczy się tylko dyscyplina partyjna – stwierdził Arkadiusz Czartoryski.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!