Wiadomości

Nawet 23 tys. terytorialsów może w każdej chwili zaangażować się w operację Silne Wsparcie i ochronę granicy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“W razie potrzeby nawet 23 tys. terytorialsóq może w każdej chwili zaangażować się w operację Silne Wsparcie i ochronę granicy. Podjąłem decyzję o zmianie statusu gotowości WOT do natychmiastowego stawiennictwa” – poinformował na twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.

“Żołnierze pojawią się w jednostkach nawet w 6 godzin po ewentualnym wezwaniu” – dodał minister Błaszczak.

Z grafiki zamieszczonej przez Dowództwo WOT na Twitterze wynika, że 6-godzinny poziom gotowości alarmowej zostaje wprowadzony w trzech województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim i lubelskim. 12-godzinny poziom gotowości wprowadzono natomiast w województwie mazowieckim, z kolei w kilku innych żołnierze WOT zostali uprzedzeni o możliwości powołania do natychmiastowego stawiennictwa w czasie do 24 godzin. Ten stan gotowości ma obowiązywać od czwartku 9 września od godziny 20:00.

W środę, 08.09 funkcjonariusze Straży Granicznej odnotowali 194 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano 3 nielegalnych imigrantów – to obywatele Afganistanu. Pozostałe próby zostały udaremnione. Od początku września było już prawie 1300 takich prób – poinformowała na twitterze Straż Graniczna.

Funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili też nagranie, na którym widać, jak białoruscy pogranicznicy pomagają migrantom, przewożąc ich w różne miejsca na odcinkach granicznych, by mogli dostać się na polską stronę.

Straż Graniczna ujawnia kolejne nagranie, jak białoruscy pogranicznicy dowożą migrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!