Wiadomości

Straż Graniczna ujawnia kolejne nagranie, jak białoruscy pogranicznicy dowożą migrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Straż Graniczna udostępniła nagranie, na którym widać, jak białoruscy pogranicznicy przewożą migrantów przybyłych z Bliskiego Wschodu na różne odcinki granicy. Film jest kolejnym dowodem na to, że reżim Łukaszenki prowadzi wojnę hybrydową z Polską.

W środę, 08.09 funkcjonariusze Straży Granicznej odnotowali 194 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano 3 nielegalnych imigrantów – to obywatele Afganistanu. Pozostałe próby zostały udaremnione. Od początku września było już prawie 1300 takich prób – poinformowała na twitterze Straż Graniczna.

Straż Graniczna: Od początku września prawie 1300 prób nielegalnego przekroczenia granicy

Z kolei dziś – jak donosi Straż Graniczna – było już 140 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Po stronie białoruskiej kolejne grupy cudzoziemców ukryte są za lasem, kilkaset metrów od linii granicy, czekają, aby w dogodnym czasie i miejscu próbować nielegalnie dostać się do Polski.

Funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili też nagranie, na którym widać, jak białoruscy pogranicznicy pomagają migrantom, przewożąc ich w różne miejsca na odcinkach granicznych, by mogli dostać się na polską stronę.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!