Wiadomości

Nauczyciele ze Stargardu Szczecińskiego zawiesili protest, bo mają zaplanowaną wycieczkę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nauczyciele z Zespołu Szkół nr 2 w Stargardzie zaplanowali wypoczynek już na początku roku. Personel szkoły tłumaczy, że w tym czasie i tak miały trwać rekolekcje. Na czas weekendowego wypoczynku część pracowników placówki zawiesza działania strajkowe – informuje Radio Szczecin.

Alicja Kulewska z Zespołu Szkół numer 2 w Stargardzie mówi, że to zaledwie 16 z ponad 60 nauczycieli szkoły.

– Oni wyjeżdżają na zaplanowany, opłacony wcześniej, weekendowy wypoczynek. Oni po prostu wyjeżdżają i tak jakby po prostu w tym dniu nie strajkują – mówi Kulewska.

Prezes Zachodniopomorskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego Adam Zygmunt tłumaczy, że nie zamierza zabraniać strajkującym wyjazdów wypoczynkowych, spotkań rodzinnych czy uroczystości.

– Strajk ich zaskoczył, bo jest jak gdyby efektem nieporozumienia między nami a rządem i oni są żołnierzami, którzy muszą wykonać pewne zadanie. Nie możemy przeszkodzić tym wszystkim, którzy mają opłaconą wycieczkę, rodzinną imprezę, która jest bardzo ważna – wyjaśnia Zygmunt.

W trakcie trwania strajku nauczycieli odbywa się również egzamin gimnazjalny. W województwie zachodniopomorskim udało się skompletować komisje we wszystkich szkołach.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!