Kopalnia Turów
Polska Wiadomości

Narasta konflikt wokół kopalni Turów. Rząd deklaruje, że się nie wycofa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wojewódzki Sąd Administracyjny nie przyjął argumentacji złożonej przez jedną ze spółek PGE. Firma chciała, by sąd wstrzymał wykonanie swojego wcześniejszego postanowienia, które może zaważyć na losach kopalni w Turowie.

Narasta konflikt wokół kopalni Turów. Przypomnijmy, że Unia Europejska zarządała zamknięcia kopalni, a co za tym idzie także sąsiedniej elektrowni, zasilanej węglem w niej wydobywanym. Władze warszawskie wydały decyzję środowiskową, na podstawie której przedłużono wydobycie węgla w Turowie do 2044 roku. W zeszłym miesiącu Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) wydał decyzję o wstrzymaniu wykonania decyzji środowiskowej. PGE (Polska Grupa Energetyczna) złożyła od tej decyzji zażalenie. Dziś poznaliśmy dalszy cią konfliktu.

-Wojewódzki Sąd Administracyjny w sprawie zażalenia złożonego przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna na decyzję o wstrzymaniu wykonania decyzji środowiskowej dla Kopani w Turowie, odmówił wstrzymania wykonania zaskarżonego postanowienia i przekazał sprawę do rozpoznania do NSA – podaje PGE. Sprawa trafi zatem do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Tymczasem władze warszawskie oraz kierownictwo PGE zapowiadają obronę kopalni i tamtejszych miejsc pracy do upadłego. Poniżej wpisy premiera Mateusza Morawieckeigo oraz grupy PGE.

Polecamy też: Prigożyn kontra Putin. Rosyjska wojna domowa, czy sprytna ustawka?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!