Wiadomości

Napaść na asystenta posła Kalety podczas zbierania podpisów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Podczas zbierania podpisów pod kandydaturą prezydenta Andrzeja Dudy doszło do ataku na asystenta posła Sebastiana Kalety – dowiedział się portal tvp.info.

Napastnika odstraszyli przechodnie. Jak poinformowała Komenda Stołeczna Policji, mundurowi dysponują wizerunkiem mężczyzny, a jego zatrzymanie „to kwestia czasu”.

Do incydentu doszło w sobotę rano na rondzie Wiatraczna na warszawskiej Pradze Południe. – Mężczyzna, który założył kominiarkę i kaptur zaatakował mojego asystenta zbierającego podpisy pod kandydaturą Andrzeja Dudy – powiedział portalowi tvp.info wiceminister sprawiedliwości.

– Napastnik zwyzywał mojego pomocnika i próbował go pobić, ale przechodnie zareagowali i mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia. Zbierającemu podpisy na szczęście nic się nie stało – dodał Kaleta.

– Sprawa została zgłoszona na policję, która wedle mojej wiedzy prowadzi już czynności mające na celu ustalenie tożsamości sprawcy – wyjaśnił poseł.

Policja potwierdza, że doszło do zdarzenia.

– Dostaliśmy informację o napaści na wolontariusza, który w okolicach ronda Wiatraczna zbierał podpisy w związku z odbywająca się kampanią wyborczą – wskazał w rozmowie z portalem tvp.info nadkom. Jarosław Florczak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!