Wiadomości

Napad na Żabkę w Opolu. 30 młodych osób wdarło się do sklepu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W czwartek o 23:00 grupa około 30 osób wdarła się do sklepu Żabka przy ul. Grota-Roweckiego na osiedlu AK w Opolu. Sprawcy zaczęli plądrować sklep i kraść. Policja wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Do incydentu doszło w czwartek (25 maja) o godz. 23:00 w markecie sieci Żabka na osiedlu Armii Krajowej w Opolu, przy ul. Grota-Roweckiego. Do sklepu wdarło się około 30 młodych osób. Zaczęli plądrować sklep. Jedni kradli alkohol, inni chipsy, paluszki i słodycze. Któryś z nich rzucił jakieś drobne w kierunku kasy. Po czym rozbawiona grupa wyszła ze sklepu.

– Prawdopodobnie była to młodzież, która wracała z trwających w Opolu Piastonaliów – mówi asp. Agnieszka Nierychła, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Opolu. – Ajenci sklepu nie zawiadomili policji, tylko służbę ochrony.

– Kradzież jest jednak ścigana z urzędu, dlatego po powzięciu informacji rano na miejsce pojechali policjanci – dodaje asp. Agnieszka Nierychła. – Trwa inwentaryzacja w sklepie i wyliczanie strat. Policjanci zabezpieczyli nagrania monitoringu.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!