Wiadomości

Najnowszy sondaż prezydencki dla Wirtualnej Polski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Udział w wyborach zadeklarowało 65,4 proc. ankietowanych. To wynik o 3,4 pkt proc. wyższy niż w sondażu, który publikowaliśmy w wieczór wyborczy. “Zdecydowanie tak”, na pytanie o udział w wyborach, odpowiedziało 58,5 proc. badanych, “raczej tak” – 6,9 proc. Do urn nie pójdzie – jak wynika z sondażu – 31,9 proc. badanych (“zdecydowanie nie” odpowiedziało 5,9 proc. badanych, “raczej nie” – 26 proc.). “Nie wiem” lub “trudno powiedzieć” odpowiedziało 2,8 proc. badanych.

Na Rafała Trzaskowskiego oddałoby swój głos 47,2 proc. ankietowanych. W stosunku do wcześniejszego sondażu IBRiS dla WP, kandydat Koalicji Obywatelskiej stracił 0,9 pkt proc. Głosowanie na Andrzeja Dudę zadeklarowało 45,9 proc. ankietowanych. W stosunku do wcześniejszego sondażu to wynik lepszy o 0,3 pkt proc.

Wzrósł od poprzedniego badania o 0,8 pkt. proc. odsetek osób, które nie zdecydowały jeszcze, na kogo oddadzą swój głos w II turze wyborów. Według najnowszego sondażu prezydenckiego IBRiS dla WP, takich wyborców może być 6,9 proc.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!