Wiadomości

Najnowszy sondaż partyjny: Lewica zyskuje, Konfederacja traci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zjednoczona Prawica prowadzi w sondażu CBOS-u. W stosunku do poprzedniego badania koalicja delikatnie traci poparcie. Z kolei zajmująca drugie miejsce KO utrzymała swoje notowania. Jak przedstawia się reszta stawki?

Z najnowszego sondażu CBOS-u wynika, że największym poparciem cieszy się Zjednoczona Prawica (Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska i Partia Republikańska). Chęć oddania głosu na tę koalicję wyraziło 30 proc. badanych (spadek o 1 punkt proc. w stosunku do badania z sierpnia).

Na drugim miejscu w omawianym zestawieniu znalazła się Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni). Poparcie dla KO nie uległo zmianie i wynosi 21 proc. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą zamierza głosować 10 proc. responendów (tyle samo co w poprzednim miesiącu).

Wzrosły notowania Lewicy (Nowa Lewica, Razem). Obecnie poparcie dla tej formacji wynosi 6 proc. (o 2 punkty proc. więcej niż w sierpniu). Z kolei z wyników najnowszego badania nie może być zadowolona Konfederacja (KORWiN, Ruch Narodowy, Braun). Jej poparcie wynosi 4 proc., a jeszcze w poprzednim miesiącu było wyższe o trzy punkty proc.

Na stabilnym poziomie utrzymuje się poparcie dla PSL-Koalicji Polskiej (Polskie Stronnictwo Ludowe, UED, Konserwatyści) – 2 proc. oraz Kukiz’15 – 1 proc. Co piąty respondent zalicza się do grupy niezdecydowanych, a 5 proc. spośród zamierzających głosować, odmawia podania swoich preferencji politycznych. 1 proc. ankietowanych zagłosuje na inną partię.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!