Wiadomości

Odnaleziono troje zaginionych nastolatków z Chorzowa. Byli na dworcu w Sosnowcu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Chorzowscy policjanci od dwóch dni poszukiwali trójki nastolatków w wieku od 12 do 15 lat, których zaginięcie zgłosili rodzice. Akcja poszukiwawcza zakończyła się sukcesem. Zaginieni zostali odnalezieni przez chorzowskich kryminalnych w Sosnowcu.

W miniony wtorek po godzinie 14.00 dwie siostry w wieku 12 i 15 lat oraz ich 15-letni kuzyn wyszli z domu, mówiąc rodzicom, że idą na spotkanie ze znajomymi. Ich opiekunowie byli przekonani, że jak zwykle spędzają czas z rówieśnikami. Tego popołudnia było jednak inaczej i cała trójka nie wróciła do domu. Zaniepokojona matka zgłosiła zaginięcie. Od tego momentu rozpoczęły się poszukiwania.

Policjanci szukali nastolatków w terenie, ale też za zgodą rodziców, opublikowali informację o ich zaginięciu w środkach masowego przekazu. Ustalenia stróżów prawa, ale i wiele sygnałów od mieszkańców pozwoliły namierzyć zaginionych. Wczoraj około 20.00, w trakcie sprawdzenia dworca kolejowego w Sosnowcu, policjanci zauważyli nastolatków na jednym z peronów. Wspierani przez katowickich policjantów z oddziału prewencji zatrzymali ich i przewieźli do chorzowskiej komendy, skąd następnie odebrali ich rodzice.

/slaska.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!