Wiadomości

We wschodniej części basenu Morza Śródziemnego pojawił się problem z działaniem amerykańskiego systemu GPS

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z ogromnym problemem zderzyli się piloci samolotów latających nad wschodnią częścią basenu Morza Śródziemnego – nie działa tam system GPS, a jeśli działa, to z przerwami i nierzadko wprowadza w błąd.

Jak poinformowała dziś cypryjska gazeta Phileleftheros, Departament Lotnictwa Cywilnego Cypru wydał komunikat, w którym uprzedził pilotów korzystających z lotnisk na Cyprze, by byli przygotowani na tego rodzaju problemy. Sygnał GPS czasowo zanika, ale pojawiają się też sytuacje, gdy podaje on błędne dane…

Czym spowodowane są owe zakłócenia? Otóż zdaniem ekspertów wojskowych, może to wynikać z działania systemów wojny radiolokacyjnej (РЭБ). Jak wiadomo, Rosja rozwinęła w Syrii cały szereg rozlicznych systemów, włącznie z systemami „Рычаг-АВ” i „ Красуха”.

W ostatnich dniach Rosja wydała serię komunikatów, w których stwierdza, że Stany Zjednoczone mają zamiar dokonać ataku rakietowego wymierzonego w stanowiska wojsk syryjskich. Równocześnie uprzedziła, że Moskwa nie pozostanie bierna i będzie zestrzeliwać wszelkie cele, które mogą zagrażać rosyjskim żołnierzom w Syrii. Zadaniem zestawów РЭБ jest zagłuszenie sygnału naprowadzania rakiet, żeby w przypadku amerykańskiego ataku rakietowego spowodować, iżby nie trafiły one w cel.

/mediarepost.ru/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!