Wiadomości

Czaputowicz: Czterech rosyjskich dyplomatów ma opuścić Polskę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Czterech rosyjskich dyplomatów ma opuścić Polskę. O takiej decyzji polskich władz poinformował minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Dyplomaci mają wyjechać do północy 3 kwietnia.

– Nasza decyzja to wyraz solidarności Polski z Wielką Brytanią. Wyrażamy satysfakcję, że nasza odpowiedź jest częścią szerszej reakcji społeczności międzynarodowej – powiedział szef polskiej dyplomacji.

Notę z czterema nazwiskami i terminem przekazano ambasadorowi Rosji.

Minister wyjaśnił, że jako osoby niepożądane wskazaliśmy dyplomatów rosyjskich, którzy dopuszczają się działalności niekoniecznie jedynie dyplomatycznej.

– Nie wykluczam, że część z nich jest związana z nilegalną działalnością prowadzoną na terenie Polski – powiedział Czaputowicz.

I podkreślił, że w tym trudnym momencie dla Wielkiej Brytanii okazanie solidarności w postaci wydalenia dyplomatów jest właściwą odpowiedzią na nieprzyjazne, agresywne działania Rosji.

Szef dyplomacji dodał, że strona polska liczy się z tym, że Rosja może zareagować podobnie. – Być może nasi dyplomaci zostaną poproszeni o opuszczenie Federacji Rosyjskiej – dodał.

Rosyjskich dyplomatów zdecydowało się już wydalić 14 państw Unii Europejskiej, USA i Ukraina.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!