Wiadomości

Nad poligonem w Nowej Dębie pojawiły się bezzałogowce FlyEye

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nad poligonem w Nowej Dębie pojawiły się bezzałogowce FlyEye od Terytorialsów. Pancerniacy z
1 Warszawskiej Brygady Pancernej używają ich do rozpoznania celów i kierowania ogniem. Dzięki nim mogą wykryć stanowiska ogniowe przeciwnika bez narażania ludzi – informuje na twitterze 18. Dywizja Zmechanizowana, której częścią jest 1 Warszawska Brygada Pancerna.

FlyEye to bezzałogowa platforma latająca bliskiego zasięgu klasy mini zaprojektowana do prowadzenia obserwacji i zbierania informacji. Jest to modułowy system, który gotowość do startu osiąga w czasie krótszym niż 10 minut. Jego start z ręki, bez użycia dodatkowych przyrządów możliwy jest w wąskich i ograniczonych przestrzeniach.

FlyEye jest standardowo wyposażony w głowicę umieszczoną pod kadłubem. Dwie kamery w głowicy (kamera światła dziennego oraz termowizyjna) pozwalają na przełączanie zobrazowań wideo. Drony są zintegrowane z używanym powszechnie w WP systemem kierowania ogniem artylerii Topaz, dzięki czemu mogą nie tylko rozpoznawać cele dla artylerzystów, ale też być używane do korygowania ognia.

Czytaj też:

Zakończyły się dostawy dronów FlyEye dla żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl

Stanisław Michalkiewicz! Stanisław Krajski! Ewa Kurek! Radosław Sikora i inni autorzy w Nowym numerze Magna Polonia! Sprawdź już teraz!! Kupując wpierasz wolne media!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!