Europa Islam Wiadomości

Nachodźcy w Niemczech domagają się utworzenia Kalifatu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Około 3 tysięcy arabskich nachodźców wzięło udział w piątek wieczorem w propalestyńskiej manifestacji w Essen. Podczas wydarzenia eksponowano islamistyczne transparenty i skandowano “Allahu Akbar”. Część uczestników artykułowała także żądanie ustanowienia Kalifatu w Niemczech. Podobne manifestacje odbyły się także w innych niemieckich miastach.

Nachodźcy w Niemczech domagają się utworzenia Kalifatu. W piątkowy wieczór około 3000 uczestników zebrało się w Essen na pro palestyńskiej demonstracji. W jej trakcie krzyczano “Allach Akbar” i eksponowano islamistyczne transparenty. Wysuwano nawet żądanie ustanowienia Kalifatu na terytorium Niemiec. Sprawę opisała gazeta Die Welt.

-Jest całkowicie niedopuszczalne, że islamscy ekstremiści promują swoje hasła na ulicach naszego kraju i wzywają do ustanowienia Kalifatu. Nie zaakceptujemy tego – oświadczył premier Nadrenii Północnej-Westfalii Hendrik Wüst.

Podczas demonstracji można było zobaczyć transparenty z islamistyczną treścią w języku arabskim, w tym z żądaniem ustanowienia w Niemczech Kalifatu. Wśród demonstrantów byli m.in. islamiści z zakazanej w Niemczech partii Hizb ut-Tahri. Niektórzy uczestnicy pokazywali także gest religijny, używany m.in. przez ISIS (uniesiony palec wskazujący).

Demonstrację zgłosiła prywatna osoba. Rzecznik policji poinformował, że wydarzenie przebiegło bez incydentów. Wcześniej policja nałożyła szereg ograniczeń i zapowiedziała, że w przypadku niepokojącego przebiegu będzie konsekwentnie interweniować. Obecnie niemiecka policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Minister spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii Herbert Reul powiedział w programie WDR, że siły bezpieczeństwa obserwowały bardzo uważnie piątkowe wydarzenie i interweniowały, gdy tylko było to możliwe. Nagrania wideo i audio zostaną poddane dalszej analizie.

W piątek wieczorem podobna manifestacja odbyła się także we Frankfurcie nad Menem. W wydarzeniu pod hasłem “Rozejm w Gazie” w centrum Frankfurtu nad Menem miało uczestniczyć do 850 osób.

W ubiegłym roku prokuratura federalna wszczęła 451 nowych dochodzeń w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego. 236 z nich, dotyczyło terroryzmu islamskiego.

NASZ KOMENTARZ: Merkelowskie “herzlich willkommen” wydało owoce szybciej niż się spodziewaliśmy. To między innymi dlatego nie wolno pozwolić, by Niemcy w jakimkolwiek stopniu rządziły Polską. Co do samej Polski i konfliktu na Bliskim Wschodzie, warto jeszcze raz powtórzyć – nie chcemy nad Wisłą ani Muzułmanów, ani Żydów.

Polecamy również: Epidemia żółtaczki na Ukrainie

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!