Polska Wiadomości

Na Ursynowie Policja odkryła dużą plantację marihuany

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal haloursynow.pl kilkaset krzewów konopi i niemal 20 kg narkotyków trafiło do policyjnego depozytu po odwiedzinach mundurowych na Bażanciej na Zielonym Ursynowie. Trzech wspólników w jednym z tamtejszych domów prowadziło ogromną plantację marihuany.

Mężczyźni regularnie odwiedzali swoją plantację marihuany w domu przy ul. Bażanciej w Dąbrówce. Ostatni raz nie skończył się dla nich szczęśliwie. Wspólnicy akurat opuszczali posesję, gdy do akcji wkroczyła policja.

– Dwóch z mężczyzn wsiadło do mazdy, a trzeci z podejrzanych, zamknął drzwi od domu na klucz i zajął miejsce za kierownica bmw. Pasażer mazdy otworzył bramę wjazdową i, kiedy zamierzali wyjechać, drogę zajechali im kryminalni. Dynamicznie podjęte działania policyjne doprowadziły do obezwładnienia podejrzanych – mówi podkom. Robert Koniuszy, rzecznik mokotowskiej komendy policji.

Po zatrzymaniu policjanci chcieli zobaczyć plantację. Po wejściu do domu nie wierzyli własnym oczom. Pomieszczenia były w całości przygotowane pod uprawę ogromnej liczby nielegalnych roślin!

– W pokojach znajdowały się: namioty, lampy wiatraki, system nawadniania, system wentylacji, rusztowania ogrodnicze oraz sznurki, na których suszyły się ścięte rośliny. Na poziomie piwnicy w jednym z pomieszczeń ujawniono również agregat prądotwórczy zasilający częściowo oświetlenie – relacjonuje podkom. Koniuszy.

W domu znajdowały się także kosze i pojemniki wypełnione zrolowaną w szyszki marihuaną. Część była już hermetycznie zapakowana. Oprócz suszu policjanci zabezpieczyli także sprasowany w tabliczki haszysz oraz mnóstwo krzewów hodowanej tam konopi. Wszyscy zatrzymani marihuanę mieli także przy sobie. Podczas przeszukiwania ich mieszkań mundurowi znajdowali kolejne porcje narkotyku.

– Łącznie w trakcie policyjnej akcji funkcjonariusze skonfiskowali 516 krzewów konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu około 19 kg suszu marihuany oraz blisko 800 gramów haszyszu – przekazuje rzecznik mokotowskiej komendy.

Zabezpieczone zostały również telefony komórkowe oraz gotówka – 4310 zł i 675 euro. Trójka wspólników usłyszała już prokuratorskie zarzuty. Teraz odpowiedzą przed sądem za uprawę konopi indyjskich oraz wytwarzanie znacznych ilości środków odurzających i ich posiadanie. Wobec podejrzanych zastosowano także trzymiesięczne areszty. Grozi im do 10 lat więzienia.

Źródło: haloursynow.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!