Wiadomości

Mark Zuckerberg stracił wczoraj 29 mld dolarów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Agencja Reutera poinformowała, że szef Facebooka Mark Zuckerberg stracił wczoraj 29 mld dolarów, a firma, która jest właścicielem Facebooka, czyli Meta Platforms, odnotowała w ciągu jednego dnia stratę na poziomie 26 proc., czyli ponad 200 mld dol.

Firma Meta środę przedstawiła wieczorem raport, w którym podano, że średnia dzienna liczba aktywnych użytkowników Facebooka w ostatnim kwartale 2021 r. spadła po raz pierwszy w 18-letniej historii serwisu. W ostatnim kwartale 2021 r. Facebook stracił ok. pół miliona aktywnych, dziennych użytkowników. Ich liczba spadła z 1,93 mld do 1,929 mld.

Liczba miesięcznych użytkowników Facebooka pozostawała na względnie stałym poziomie 2,91 mld. Firma matka Facebooka, Meta Platforms ostrzegła o wolniejszym wzroście dochodów spowodowanym odpływem użytkowników do innych serwisów, takich jak TikTok czy YouTube, oraz mniejszymi wpływami od reklamodawców.

Zuckerberg posiada obecnie około 12,8 proc. udziałów w firmie Meta. Wartość netto majątku Zuckerberga to 85 miliardów dolarów. Amerykański magazyn “Forbes” poinformował, że wraz z utratą 29 miliardów dolarów szef słynnej sieci społecznościowej znajduje się obecnie na 12. miejscu najbogatszych ludzi na świecie.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!