Wiadomości

Na szczyt Kilimandżaro będzie można dostać się kolejką linową?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szczyt Kilimandżaro, znajdujący się na granicy Tanzanii z Kenią, wznosi się na wysokość 5895 m. n.p.m. Każdego roku wspina się na niego około 50 tysięcy osób. Wiceminister turystyki, Constantine Kanyasu szacuje, że dzięki budowie kolejki linowej, liczba odwiedzających wzrosłaby o 50 procent. Pod uwagę są brane względy ekonomiczne, inżynieryjne i ekologiczne.

Wiceminister turystyki Tanzanii przekonuje, że celem wybudowania kolejki linowej jest większa dostępność najwyższego szczytu Afryki dla niepełnosprawnych, dzieci, starszych osób oraz wszystkich tych, którzy mają utrudnione możliwości wejścia na Kilimandżaro. Aktualnie władze kraju analizują biznesplan i przeprowadzają studium wykonalności, by opracować możliwie najlepszą trasę, którą zostanie puszczona kolejka. 

Budowie kolejki linowej sprzeciwiają się obrońcy przyrody i przedsiębiorstwa wspierające ludzi wspinających się na Kilimandżaro. Obawiają się bowiem, że stracą źródło dochodów. Firmy te zatrudniają około 20 tysięcy osób – przewodników, tragarzy i kucharzy, którzy towarzyszą turystom podczas wypraw na szczyt. 

W ubiegłym roku dochód z turystyki w Tanzanii wzrósł o 7,13 procent. Ten afrykański kraj słynie z plaż, safari i Kilimandżaro. 

/radiozet.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!