Europa Świat Wiadomości

Na Cyprze odkryto nowy wariant koronawirusa o nazwie “Deltakron”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak informuje portal nczas.com według cypryjskich naukowców pojawił się nowy wariant koronawirusa. Jako, że odkryty na Cyprze mutant to połączenie Delty i Omikrona, tamtejsi pandemiczni eksperci nazwali go „Deltakronem”.

Pandemiczni eksperci z Cypru zaniepokoili się nową „kombinacją” koronawirusa, który ma cechy Delty i Omikrona. „Deltakron” ma bowiem genetyczne podłoże Delty i 10 mutacji Omikrona.

Przyszłość pokaże, na ile ten wariant jest niebezpieczny: czy jest bardziej zakaźny i przejmie dominację – powiedział w rozmowie z telewizją Sigma TV prof. Leondios Kostrikis.

Mutacja ta częściej występuje u osób, które są hospitalizowane – dodał.

Prof. Kostrikis i jego współpracownicy potwierdzili w badaniach 25 przypadków zakażeń nowym wariantem. Natomiast pierwszy przypadek Omikrona na Cyprze potwierdzono 10 grudnia 2021 roku. Od tamtej pory w kraju liczącym około miliona mieszkańców codziennie wykrywanych jest przeszło 3 tys. pozytywnych wyników testów na obecność koronawirusa.

Przybywający na Cypr, niezależnie od statusu zaszprycowania, muszą okazać negatywny wynik testu zrobiony na 48 godz. przed przylotem. Co więcej, na lotnisku turyści są ponownie poddawani testom PCR – na ich koszt.

Dodatkowo niezaszprycowani muszą wykonać test na 72 godz. po przylocie. Zasady te dotyczą wszystkich od 12. roku życia. Ponadto w hotelach, restauracjach i sklepach wymagane jest okazanie paszportu covidowego.

I tak się życie toczy…

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!