Polska Wiadomości

GW usunęła oszczercze artykuły na temat Ordo Iuris

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Oszczercze publikacje Tomasza Piątka na temat Instytutu zostały usunięte z portalu Wyborczej i zastąpione stosownym oświadczeniem” – podało Ordo Iuris. To efekt zawartej ugody.

„Cieszymy się, że oszczercze publikacje T. Piątka na temat Instytutu zostały usunięte z portalu Wyborczej i zastąpione stosownym oświadczeniem. Artykuły były od początku niewiarygodne, ale cynicznie przywoływali je celebryci lewicy jak Lempart, Suchanow i Sikorski” – podkreślił Instytut Ordo Iuris w mediach społecznościowych.

Opublikowane oświadczenie brzmi: „W wyniku ugód zawartych w sprawach o naruszenie dóbr osobistych wytoczonych przez Fundację Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi, Fundację Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris przeciwko m.in spółce Agora S.A. administratorowi serwisu www.wyborcza.pl, Agora S.A. usunęła opublikowany uprzednio pod tym adresem artykuł jako naruszający wedle powodów dobra osobiste Fundacji Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi, Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi, Fundacji Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris”.

„Polecam ten i inne artykuły T. Piątka na stronach Wyborczej. Zostały usunięte. W ich miejscu jest poniższe oświadczenie. Może @sikorskiradek przeczyta to przed kolejnym terminem rozprawy. Nie pozwolimy na obrażanie @OrdoIuris  i całego środowiska jego ekspertów i darczyńców” – skomentował na Twitterze mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris.

Jak widać presja ma sens.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!