Świat Wiadomości

Murzyni z RPA wzywają do mordowania białych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Zabij Bura!”, skandował w sobotę polityk z RPA, Julius Malema. Wtórował mu zgromadzony tłum skrajnie lewicowych murzynów.

Murzyni z RPA znów wzywają do mordowania białych obywateli tego kraju, zwanych Burami. W sobotę 29 lipca br. miał miejsce wiec partyjny skrajnie lewicowego ugrupowania murzyńskiego o nazwie “Ruch Bojowników o Wolność Gospodarczą”. Szef partii, Julius Malema zaśpiewał kontrowersyjną, rasistowską pieśń pt. „Kill the boer”, wzywającą do mordowania białych farmerów.

Według portalu sundayworld.co.za, skandowanie przez Malemę „zabij bura” po zakończeniu przemówienia na wiecu partyjnym w sobotę jest nielegalne. To nie pierwszy przypadek, gdy Malema skanduje tę pieśń. Miał w związku z tym postawione zarzuty karne, jednak sądy podchodzą do niego wyjątkowo pobłażliwie.

-On łamie prawo. Ale wierzy, że może. Wygrał pierwszą rundę – skomentował sprawę burski prawnik Willie Spies.

Pieśń, spopularyzowana została przez innego, skrajnie lwicowego polityka murzyńskiego, Petera Mokabę.

murzyni z RPA
Julius Malema przemawia podczas jednego ze skrajnie lewicowych wieców partyjnych.

Julius Malema był jednym z bliskich współpracowników prezydenta RPA w latach 2009-2018 Jacoba Zumy,  jednak politycy poróżnili się. Malema wzywał do nacjonalizacji kopalń, reformy rolnej i innych radykalnych posunięć, co nie podobało się umiarkowanym przywódcom Kongresu Narodowego (AKN) a nawet Południowoafrykańskiej Partii Komunistycznej (PPK). Ze względu na radykalizm i rasizm, został usunięty z AKN. Przeciwnicy tej decyzji wskazywali na fakt, że na czele komisji dyscyplinarnej stał Derek Hanekom, z pochodzenia Bur.

Po usunięciu go z partii założył własne, odrębne ugrupowanie o nazwie Ruch Bojowników o Wolność Gospodarczą. Partia ta, w wyborach parlamentarnych z 2014 roku zdobyła trzecie miejsce z wynikiem 6,35% poparcia. W 2019 roku uzyskała już 10,80%, co dało jej 44 mandaty w południowoafrykańskim parlamencie.

Poparcie dla skrajnie lewicowych, murzyńskich rasistów, cały czas rośnie.

Polecamy również: 3 lata więzienia za banderyzm. Jest projekt nowelizacji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!