Wiadomości

Mularczyk: Za hasłami pojednania polsko-niemieckiego kryła się brutalna niemiecka polityka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Za hasłami pojednania polsko-niemieckiego kryła się brutalna niemiecka polityka – mówił w „Rozmowach pod krawatem” Arkadiusz Mularczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Oszacowania Wysokości Odszkodowań Należnych Polsce Od Niemiec Za Szkody Wyrządzone W Trakcie II Wojny Światowej.

Poseł nazwał draństwem oświadczenia woli „o rezygnacji z dochodzenia roszczeń wynikających z nazistowskiego bezprawia”, które musieli podpisać przymusowi pracownicy w momencie otrzymania pieniędzy, w których wypłacie pośredniczyła Fundacja Polsko-Niemieckie Pojednanie.

– Pokazuje pewne schematy i mechanizmy, które w ciągu ostatnich 70 lat istniały w relacjach polsko-niemieckich. I one niestety w dużej mierze były wielkim kłamstwem. Ponieważ opierano nasze relacje o rzekomym pojednaniu, ale ono tak naprawdę było sloganem. Za nim nie kryło się faktyczne pojednanie. Ponieważ oczywiście ono jest ważne, ale elementem pojednania powinno być zadośćuczynienie – mówi Mularczyk.

Więcej:
http://radioszczecin.pl/1,368292,mularczyk-za-haslami-pojednania-kryla-sie-brutal&s=1&si=1&sp=1

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!