Wiadomości

Kurdowie w Afrinie coraz bliżej ostatecznej klęski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W dniach 11 – 12 marca wojska tureckie i oddziały protureckich bojowników kontynuowały natarcie w kierunku centrum administracyjnego kantonu Afrin. Największe sukcesy odniosły one na kierunku południowo-zachodnim, gdzie bojownicy ugrupowań turkmeńskich przy wsparciu tureckiej artylerii i tureckich czołgów zdobyły dużą wieś Dżalama, a także mniejsze wioskiL Iskan, Kaubab, Ajn-Dara, Kafr-Batra, Andarija i inne.

W wyniku tego armia turecka i oddziały protureckie zajęły prawie całą dolinę Afrin i zbliżyły się do miasta Afrin na odległość niespełna dwóch kilometrów. Mając zamiar okrążyć miasto, zdobyły one wieś Ajn-Dara i najwyraźniej dążą do obejścia miasta od południa. W tym samym czasie drugie zgrupowanie wojsk tureckich i oddziałów protureckich kontynuowało natarcie w kierunku południowym, w rejonie na wschód od miasta Afrin celem odcięcia go od doliny Tal-Rifat.

12 marca do Afrinu przybyły, mimo to, posiłki kurdyjskie. Należy się spodziewać, że w najbliższym czasie taka możliwość zostanie zlikwidowana przez siły protureckie i resztki zgrupowania broniącego się w kantonie Afrin znajdą się w całkowitym okrążeniu.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!