Wiadomości

Muhammed jednym z najczęściej nadawanych noworodkom imion w Austrii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rosnąca liczba muzułmanów w Austrii objawia się w zaskakujący sposób – czytamy na portalu breitbart.com. Oto okazuje się, że w 2017 do najczęściej nadawanych noworodkom imion w Austrii zalicza się imię „Muhammed”, które w klasyfikacji tej uplasowało się na trzecim miejscu.

Austriacki dziennik „Kronen Zeitung” opublikował w piątek statystyki dotyczące męskich imion nadawanym noworodkom w roku 2017 – imię „Muhammed” awansowało na trzecie miejsce, tuż za tradycyjnymi – „Alexander” i „Maximilian”.

Dla celów statystycznych różne pisownie tegoż imienia zostały zgrupowane razem, tak więc Muhamed, Muhammet, Mohamad, Muhammad i Mahomet uznano za jedno i to samo imię, podobnie jak Elias, Eliasz i Elijasz.

Najczęstsze imiona dzieci stanowią wyznacznik zmian kulturowych, wyjaśnia gazeta. Na przykład w roku 1968 najczęściej występującymi imionami żeńskimi były: Sabine, Claudia i Petra, a najczęstszymi imionami dla chłopców: Thomas, Andreas i Christian. W latach powojennych Franz, Peter i Karl znaleźli się na szczycie listy imion chłopców, a Christine, Brigitte i Elisabeth to najpopularniejsze imiona dziewcząt.

Populacja muzułmańska w Wielkiej Brytanii wzrosła tak bardzo, że Muhammad od roku 2011 rokrocznie znajduje się na szczycie listy najpopularniejszych imion nadawanych noworodkom w skali całej Anglii i Walii – tu też brane są pod uwagę niewielkie różnice w pisowni.

W Austrii wiadomości te wywarły szczególne wrażenie z uwagi na wielowiekową wrogość między Imperium Habsburgów a Imperium Osmańskim. We wrześniu 2016 r. katolicki arcybiskup Wiednia, kardynał Christoph Schönborn, oświadczył, że ostatecznym celem wielu muzułmanów jest podbój Europy.

„Europa jest bliska utraty chrześcijańskiego dziedzictwa” – powiedział wówczas Schönborn, dodając, że ta strata ta ma wymiar „nie tylko ekonomiczny, ale przede wszystkim ludzki i religijny”.

„Czy dojdzie do islamskiego podboju Europy?” – zapytał kardynał podczas homilii w katedrze Świętego Szczepana. – „Wielu muzułmanów tego chce i mówi, że Europa jest skończona.”

/breitbart.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!