Wiadomości

MSZ odpowiada Lapidowi: Rząd podejmie odpowiednie działania, mając na uwadze zasadę symetrii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Negatywnie oceniamy postępowanie MSZ Izraela i bezpodstawną decyzję o obniżeniu rangi dyplomatycznej reprezentacji w Warszawie; rząd podejmie odpowiednie działania polityczne i dyplomatyczne, mając na uwadze zasadę symetrii obowiązującą w stosunkach dwustronnych – czytamy w oświadczeniu polskiego MSZ.

„MSZ RP negatywnie ocenia postępowanie MSZ Izraela i bezpodstawną decyzję o obniżeniu rangi dyplomatycznej reprezentacji w Warszawie. Kroki podjęte przez Izrael bardzo poważnie szkodzą naszym relacjom. Rząd RP podejmie odpowiednie działania polityczne i dyplomatyczne, mając na uwadze zasadę symetrii obowiązującą w stosunkach dwustronnych ” – głosi oświadczenie opublikowane na stronie resortu spraw zagranicznych.

To reakcja na zapowiedź działań ze strony Izraela, która padła w związku z podpisaniem przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego. Izraelski minister spraw zagranicznych Jair Lapid, plując w typowy dla siebie sposób jadem nienawiści, napiasał na Twitterze, że „Polska dzisiaj zaaprobowała – nie po raz pierwszy – niemoralną, antysemicką ustawę”.

Czytaj:

Izrael wycofuje swojego charge d’affaires z Polski

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!