Wiadomości

Izrael wycofuje swojego charge d’affaires z Polski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jest reakcja Izraela na podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę noweli Kodeksu postępowania administracyjnego. Minister Spraw Zagranicznych Izraela Yair Lapid podjął decyzję o wycofaniu izraelskiego charge d’affaires z Polski.

“Polska zaaprobowała dziś – nie po raz pierwszy – niemoralne, antysemickie prawo. Dzisiejszego wieczoru poleciłem charge d’affaires naszej ambasady w Warszawie, aby natychmiast wrócił do Izraela na konsultacje, na czas nieokreślony. Nowy ambasador Izraela w Polsce, który miał wyjechać do Warszawy, na razie pozostanie w Izraelu” – czytamy na twitterowym profilu MSZ Izraela.

Izraelski Charge d’affaires Tal Ben-Ari Yaalon powróci do Izraela na czas nieokreślony na konsultacje. Jair Lapid przekazał, że Izrael i Stany Zjednoczone prowadzą rozmowy na temat możliwych reakcji na ruch Polski.

“Izrael wycofuje charge d’affairs z Polski i rekomenduje ambasadorowi Magierowskiemu nie wracać z urlopu do Tel Avivu. Wszystko za przyjęcie prawa, za którym głosowała przytłaczająca większość posłów i senatorów – ponad podziałami. Tu nie można ustąpić. Argumenty są po stronie Polski” – komentuje dziennikarz WP Marcin Makowski.

Czytaj też:

Jest decyzja prezydenta ws. nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!