Wiadomości

Morawiecki o przyspieszeniu prac nad projektem ws. mieszkań bez wkładu własnego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poprosiłem o przyspieszenie prac, by w ciągu kilku tygodni powstał całościowy projekt ustawy o gwarancji wkładu własnego dla małżeństw do 40. roku życia – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu wziął w Warszawie udział w spotkaniu z przedstawicielami Rady Rodziny i Związku Dużych Rodzin na temat „Mieszkania bez wkładu własnego”.

Mateusz Morawiecki wskazał, że do rodzin kierowane są m.in. pieniądze odzyskane od przestępców podatkowych.

– To już jest coś, co rodziny mają, nikt im tego nie odbierze, przynajmniej tak długo, jak my rządzimy, jesteśmy tego gwarantem – zapewnił.

Szef rządu na briefingu prasowym wskazywał, że Skarb Państwa stać na to, aby gwarantować wkład własny na zakup mieszkania dla młodych rodzin.

– To program, który ma skompensować odwieczny deficyt w Polsce: brak mieszkań. To było i jest marzenie wielu młodych polskich rodzin, także tych, którzy w poszukiwaniu lepszego życia musieli emigrować – powiedział premier.

Dodał, że zwrócił się do Rządowego Centrum Legislacji o przyspieszenie prac w tym zakresie. Zaznaczył, że propozycja będzie także zakładała wsparcie „na powiększenie mieszkania”.

– Jak ktoś już ma swoje mieszkanie, spłaca kredyt hipoteczny (…), to żeby państwo też pomogło w polepszeniu standardu – dodał szef rządu.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!