Wiadomości

Morawiecki: Dziś możemy potwierdzić informacje o dostępności szczepionki na koronawirusa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziś możemy potwierdzić informacje, które przekazał koncern Pfizer, o dostępności szczepionki. Dzisiaj rozmawialiśmy z Panią Prezes o kwestiach logistycznych i operacyjnych związanych z dystrybucją szczepionki – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

– Szczepionka musi być przechowywana w bardzo niskiej temperaturze ok. -70 stopni i musi bezpiecznie dotrzeć do miejsca, gdzie będzie przechowywana i dystrybuowana. Chcemy zacząć jak najszybciej szczepić – dodał premier.

– Zaczniemy od szczepienia najbardziej narażonych grup – naszych seniorów, personelu medycznego i służb mundurowych. Mimo optymistycznych informacji dot. szczepionki musimy wciąż stosować zasadę DDMA – poinformował Mateusz Morawiecki.

– Nadal prowadzimy trudną walkę z COVID-19. Musimy jak najszybciej ograniczyć straty dla gospodarki w poszczególnych branżach i do tego będzie również służył proces szczepienia, żeby jak najszybciej jak najszersza grupa obywateli była odporna – dodał.

Wcześniej premier spotkał sie z przedstawicielami Pfizer Polska, które poświęcone było współpracy w zakresie przygotowania zakupu i dystrybucji szczepionek przeciwko COVID-19.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!