Świat Wiadomości

Miss Birmy została pozbawiona tytułu za krytykę islamskiego terroryzmu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Miss Birmy została pozbawiona tytułu, ponieważ nazwała muzułmanów Rohingya z prowincji Rakhine „zwiastunamim terroru i przemocy” i oskarżyła o „działania na miarę kalifatu”.

Shwe Eain Si (19), zdobywczyni tytułu Miss Birmy umieściła niedawno na Facebooku filmik na temat Armii Zbawienia Arakan Rohingya (ARSA) i napisała, że chciałaby, żeby dzięki jej sławie „prawda wyszła na jaw”.

Wypowiadając się po angielsku Eain Si stwierdziła, że ARSA, którą władze Birmy uważają za organizację terrorystyczną „odgrywa rolę ofiary”, a ostatnie zamieszki były „grubą przesadą”.

Organizatorzy konkursu piękności stwierdzili, że modelka „nie zachowuje się jak wzór do naśladowania” i odebrali jej koronę za naruszenie zapisów umowy. Młoda miss nie zgadza się z tą decyzją . Na Facebooku ogłosiła, że „żadne z oskarżeń nie było wystarczającym powodem do detronizacji”.

W najnowszych postach Eain Si oskarżyła bojówkarzy Rohingya o prowadzenie „kampanii medialnej”. Migawki piękności wypowiadającej się przed kamerą przerywane były wizerunkami ludzi z umazanymi krwią twarzami, nagimch dzieci i zdjęciami z nagrań opublikowanych przez grupy bojówkarzy ARSA.

Źródło: euroislam.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!