Wiadomości

Ministerstwo Zdrowia: Mamy już prawie 750 potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mamy 57 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 osób z warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 1 osoby z woj. podlaskiego i 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 749/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Przeszło trzy godziny wcześniej poinformowano o 8 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Przypadki dotyczyły: 2 osób z woj.dolnośląskiego, 2 osób z woj. łódzkiego i 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i podkarpackiego.

Jeszcze trzy godziny wcześniej poinformowano o 36 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczyły: 16 osób z woj.dolnośląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 5 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z łódzkiego.

Poinformowano zarazem, że zmarła ósma osoba zakażona koronawirusem – to 83-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach. Mężczyzna miał choroby współistniejące. Jedna osoba z woj. wielkopolskiego zostaje wyłączona z dotychczasowych wyliczeń. Służby sanitarno-epidemiologiczne z woj. wielkopolskiego i dolnośląskiego, zajmujące się zakażoną osobą, uwzględniły ją w swoich raportach – dublując wynik.

Rano poinformowano o 15 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczyły: 8 osób z woj.śląskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego.

A tak przyrastała liczba osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, wczoraj:

Ministerstwo Zdrowia: Liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła do 634

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!