Wiadomości

Ministerstwo Zdrowia: Liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła do 634

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mamy 7 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 3 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i podkarpackiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 634/7(wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Ok. 18.00 poinformowano o 64 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczyły: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 10 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj.śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubuskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i warmińsko-mazurskiego.

Ok. 14.00 poinformowano o 16 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczyły: 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i opolskiego.

Jednocześnie poinformowano, że w szpitalu w Radomiu zmarła siódma osoba zakażona koronawirusem. To 43-letni mężczyzna, który był w stanie ciężkim. Diagnoza lekarzy wskazuje na śmierć z powodu zakażenia koronawirusem.

Mężczyzna został przyjęty do szpitala w Radomiu na początku tygodnia jako pierwszy pacjent z potwierdzonym zakażeniem COVID -19. To 43-letni mieszkaniec gminy Radzanów (pow. białobrzeski), kierowca z PKS w Grójcu.

Pacjent przebywał początkowo na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym szpitala przy ul. Tochtermana, a następnie, ze względu na pogarszający się stan zdrowia, został przeniesiony na OIOM.

Wcześniej poinformowano o śmierci 37-kobiety w Poznaniu:

Ministerstwo Zdrowia: Powodem śmierci 37-letniej pacjentki z Poznania było zakażenie koronawirusem

/TVP Info, fot. Echo Dnia/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!