Wiadomości

Ministerstwo kultury unieważniło decyzję o pozwoleniu na budowę na terenie Gedanii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poseł PiS Kacper Płażyński poinformował, że ministerstwo kultury unieważniło decyzję o pozwoleniu na budowę dla dewelopera Robyg. Chodzi o historyczny teren klubu sportowego KS Gedania przy ulicy Kościuszki w Gdańsku.

Na zwołanej w piątek specjalnej konferencji prasowej polityk PiS przekazał, że ws. terenu zapadła ważna decyzja.

– Pani Magdalena Gawin (wiceminister kultury, Generalny Konserwator Zabytków) unieważniła decyzję o pozwoleniu na budowę dla dewelopera Robyg! Polskie dziedzictwo w Gdańsku zostało uratowane – stwierdził Płażyński.

Ocenił, że jest to świetna i długo oczekiwana decyzja. Zaznaczył, że w kwietniu ubiegłego roku, podczas wakatu na stanowisko Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (PWKZ), spółka Robyg otrzymała pozwolenie na przekształcenie terenów i prowadzenie tam robót budowlanych.

– Pozwolenie dewelopera na budowę upadło – zaznaczył teraz Płażyński. Podczas konferencji, za jego plecami wciąż pracowały jednak koparki i ciężki sprzęt. Poseł zaapelował więc, by prace jak najszybciej wstrzymano.

– Wzywam, aby porzucili swoje plany niszczenia dziedzictwa narodowego Polski w Gdańsku – powiedział za pośrednictwem mediów. – Gdyby ten plan został zrealizowany, bezpowrotnie utracilibyśmy dziedzictwo tego niezwykłego miejsca – komentował zamiary inwestora.

Więcej:
https://www.tvp.info/50786149/gdansk-przelomowa-decyzja-ws-terenu-gedanii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!