Wiadomości

Minister zdrowia poinformował, kiedy zapadną kolejne decyzje dot. obostrzeń

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Decyzji dotyczących obostrzeń można się spodziewać prawdopodobnie w środę lub w czwartek – powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski. Zgodnie z poprzednimi decyzjami do 9 kwietnia na terenie całej Polski decyzjami obowiązują zaostrzone zasady związane z pandemią.

Niedzielski w Radiu ZET nawiązał do porannej informacji, którą podał na Twitterze. „Dzisiejsza liczba nowych zakażeń jest mniejsza o 13 proc. od odnotowanej tydzień temu. Ten spadek ma miejsce przy 100 tys. wykonanych testów. To kolejny sygnał – po malejącej liczbie zleceń POZ na testy – wskazujący na odwrócenie tendencji w III fali. Bądźmy odpowiedzialni w te święta!” – napisał rano.

Jak tłumaczył w rozgłośni, by mówić o „przełamaniu trendu” musimy mieć do czynienia z kilkoma dniami z odnotowanymi spadkami. Ponadto okres świąteczny – dodał minister – powoduje „pewne zaburzenia sprawozdawcze”.

– Dopiero w przyszłym tygodniu – ponieważ w poniedziałek mamy święto, to tak naprawdę środa-czwartek – będziemy coś bardziej jednoznacznie w stanie powiedzieć – podkreślił szef resortu zdrowia.

Zapytany, czy wtedy też podjęte zostaną decyzje dotyczące obostrzeń, które obowiązują do piątku, 9 kwietnia, Niedzielski odparł, że czeka na dane do środy. Dopytywany, czy wtedy można się spodziewać decyzji w tej sprawie, odpowiedział: „Prawdopodobnie tak. Środa-czwartek”.

Czytaj też:

Niedzielski: To kolejny sygnał wskazujący na odwrócenie tendencji w III fali

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!