Wiadomości

Minister Obrony Izraela przebywa w Moskwie, a samoloty izraelskie bombardują Syrię

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szef resortu obrony Izraela, Awigdor Lieberman, przebywa w Moskwie, gdzie m.in. spotkał się ze swoim rosyjskim odpowiednikiem, Siergiejem Szojgu. Jak poinformowano po spotkaniu, rozmawiano o uregulowaniu sytuacji w południowej Syrii, przy granicy z Jordanią.

Zaznaczono, iż Szojgu wyraził zadowolenie możliwością omówienia z izraelskim kolegą aktualne problemy związane z uregulowaniem sytuacji w Syrii. Wcześniej poinformowano, że rozmówcy zamierzają uzgodnić sprawę powrotu wojsk syryjskich do południowo-zachodniej części kraju. Obawy Izraela budzą siły irańskie oraz proirańskie, które ponoć mogą się tam pojawić wraz z wojskami syryjskimi.

Tymczasem portal Sky News Arabia poinformował, że izraelskie lotnictwo przeprowadziło kolejny atak na terytorium syryjskiej prowincji Damaszek. Podkreślono, że celem ataku były magazyny broni libańskiego Hezbollahu, który wspiera wojska syryjskie w walce z rebeliantami,

Wcześniej agencja Al-Masdar News podała, że wieczorem zaobserwowano samoloty izraelskie nad terytorium Libanu, przy czym posuwały się one wzdłuż granicy syryjskiej. Lotnictwo izraelskie regularnie wykorzystuje tę trasę przy atakach na cele znajdujące się na terytorium Syrii.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!