Wiadomości

Migrant z Afganistanu podróżował w naczepie ciężarówki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

21 września funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kuźnicy zatrzymali nielegalnego migranta z Afganistanu. Mężczyzna przyjechał do Polski ukrywając się w naczepie serbskiej ciężarówki.

Informację o tym, że w naczepie ciężarówki prawdopodobnie ukrywa się nielegalny imigrant Straż Graniczna otrzymała od funkcjonariuszy Policji z Sokółki. Policjanci natomiast zostali powiadomieni przez kierowcę tira, który na parkingu w Korycinie usłyszał niepokojące odgłosy, dochodzące z naczepy jego samochodu.

Obywatel Serbii przewoził ciężarówką ładunek folii przemysłowej z Serbii do Szwecji. Na miejscu pierwszy pojawił się wspólny patrol Policji i Straży Granicznej. Funkcjonariusze zauważyli nieprawidłowości w zabezpieczeniach celnych, dlatego powiadomiono również służbę celno-skarbową. Po zdjęciu plomb celnych i otwarciu naczepy funkcjonariusze w jej wnętrzu zauważyli osobę o ciemnej karnacji. Jak się okazało, był to mężczyzna podający się za obywatela Afganistanu. 19-letni cudzoziemiec nie miał żadnych dokumentów uprawniających go do wjazdu i pobytu w Polsce, dlatego został zatrzymany za nielegalne przekroczenie granicy RP.

Wczoraj (24 września) decyzją Sądu Rejonowego w Sokółce obywatel Afganistanu został umieszczony w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!