Wiadomości

Kradł paliwo z zaparkowanych samochodów ciężarowych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kryminalni z II Komisariatu Policji KMP w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który kradł paliwo z samochodów ciężarowych zaparkowanych na terenie prywatnej firmy transportowej w dzielnicy Bałuty. Z informacji przekazanych przez właścicieli przedsiębiorstwa wynika, że 28-latek w okresie od 10 do 17 września 2018 roku mógł skraść nawet 2660 litrów paliwa o wartości 13 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego komisariatu na łódzkich Bałutach analizowali materiały sprawy dotyczącej kradzieży paliwa z aut dostawczych zaparkowanych na parkingu wewnętrznym w obrębie prywatnej posesji. W efekcie podjętych działań ustalili, że sprawca tego przestępstwa może poruszać się samochodem marki Honda Civic.

Stróże prawa przy wykorzystaniu dostępnych baz danych bardzo szybko weszli w posiadanie danych właściciela ww. pojazdu. Po dotarciu do mężczyzny , 21 września 2018 roku, okazało się wskazany samochód sprzedał on swojemu znajomemu, który niedawno wyszedł z więzienia. Policjanci dysponując informacją o miejscu zamieszkania aktualnego właściciela pojazdu pojechali do miejscowości Aleksandrów Łódzki, gdzie zatrzymali 28-latka podejrzanego o kradzież. Mężczyzna początkowo nie chciał przyznać się do popełnienia przestępstwa.

Zmienił zdanie, w chwili gdy funkcjonariusze odnaleźli na jego posesji 10 pojemników o różnej pojemności z zawartością cieczy o zapachu paliwa. Ponadto w hondzie użytkowanej przez zatrzymanego, stróże prawa natrafili na sprzęt służący do spuszczania paliwa z aut dostawczych. W czasie przeprowadzania czynności z zatrzymanym do policjantów podszedł nieznany mężczyzna, który poinformował ich, że 28-latek sprzedawał olej napędowy ze swojego podwórka działając „jak stacja paliw”.

Ostatecznie zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie podejrzanemu zarzutu kradzieży w recydywie. Z uwagi, że mężczyzna w przeszłości popełniał szereg podobnych przestępstw, grozi mu teraz nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź-Bałuty podejrzany został aresztowany na okres 2 miesięcy. Obecnie funkcjonariusze sprawdzają, czy nie ma on więcej podobnych przestępstw na sumieniu.

/lodzka.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!