Gospodarka Polska Wiadomości

„Mieszkanie plus”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Robimy program, który jest programem powszechnym, dostępnym dla każdego – stwierdził w poniedziałek na otwarciu konferencji „Mieszkanie plus w samorządach. Od intencji do inwestycji” wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki.

 

– W dziedzinie budownictwa mieszkaniowego mamy do nadrobienia ogromny dystans – mówił wicepremier Morawiecki.

 

– Robimy program, który jest programem powszechnym, dostępnym dla każdego, nie oazą dobrobytu dla nielicznych, tylko naprawdę szerokozasięgowy program, w szczególności dla tych, którzy dzisiaj są w niższych grupach zarabiających i aspirują do klasy średniej – stwierdził.

 

Program „ Mieszkanie plus” jest według wiceministra programem elastycznym.

 

– Zakładamy tam różne instrumenty finansowe i legislacyjne, które mają zwiększyć skłonność samorządów do wejścia w ten program – mówił Morawiecki.

 

Wicepremier przyznaje, że „Mieszkanie plus” to „niesamowicie ambitny” program. Jak podkreślił wicepremier, na rynek rocznie trafia ok. 150 tys. mieszkań, a dzięki „Mieszkanie plus”, liczba ma znacznie wzrosnąć.

 

– Do nadrobienia mamy nie tylko 50 lat komunizmu, ale również dalece niedoskonały model rynku mieszkaniowego lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych – podkreślił Morawiecki.

 

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!