Świat Wiadomości Żydzi

Międzynarodowa Federacja Hokeja wykluczyła z zawodów izraelski reżim

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie zabroniła reżimowi izraelskiemu udziału w imprezach związanych z mistrzostwami świata.

W swoim oświadczeniu Federacja stwierdziła, że ​​decyzja została podjęta ze względu na „bezpieczeństwo i ochronę wszystkich uczestników”. W oświadczeniu nie było żadnej wzmianki o trwającej wojnie między Izraelem a Hamasem.

W oświadczeniu czytamy m.in.: „Izrael na razie nie będzie brał udziału w zawodach IIHF” (…) „Zgodnie z obowiązkiem IIHF dotyczącym ochrony wszystkich uczestników Zawodów IIHF oraz jej obowiązkiem stworzenia odpowiedniej polityki bezpieczeństwa i higieny pracy, Rada IIHF podjęła decyzję o wykluczeniu izraelskiej reprezentacji narodowej z udziału w Mistrzostwach IIHF do czasu, aż zapewnione będzie bezpieczeństwo i dobre samopoczucie wszystkich uczestników.”

W oświadczeniu nie napisano, czy jakikolwiek zespół był przeciwny rywalizacji z Izraelem, ale dodano, że decyzja została podjęta “po dyskusjach z krajami uczestniczącymi oraz z gospodarzami”.

Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie podzielone są na etapy, a izraelscy mężczyźni – zajmujący 33. miejsce na 58 na świecie – mieli w kwietniu rywalizować w grupie A drugiej ligi w Belgradzie. Ich przeciwnikami miały być drużyny Australii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Z kolei Żydówki, które zajmują ostatnie miejsce, 44. miejsce na świecie, miały w marcu wziąć udział w grupie B trzeciej ligi w Estonii, a ich rywalkami były Bośnia i Hercegowina oraz Indonezja.

W marcu 2023 roku IIHF zawiesiła także reprezentacje i kluby z Rosji i Białorusi, tym razem oficjalnie podając, że powodem decyzji jest ich udział w konflikcie na Ukrainie.

Polecamy również: Brazylijscy deputowani domagają się zakończenia ludobójstwa w Gazie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!