Świat Wiadomości Żydzi

Brazylijscy deputowani domagają się zakończenia ludobójstwa w Gazie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Brazylijski deputowany João Padre i jego koledzy z parlamentu zwrócili się do ministra spraw zagranicznych Mauro Vieiry o podjęcie działań na rzecz powstrzymania żydowskiego ludobójstwa na Palestyńczykach w Gazie i unieważnienia wszystkich porozumień z państwem okupacyjnym, zwłaszcza porozumień wojskowych.

Brazylijscy deputowani domagają się zakończenia ludobójstwa w Gazie. Vieira otrzymała list podpisany przez 60 parlamentarzystów wzywający prezydenta Brazylii Lulę Da Silvę do podjęcia bardziej rygorystycznych kroków w celu przeciwstawienia się ludobójstwu dokonywanemu przez Izrael na narodzie palestyńskim i podjęcia zdecydowanych działań w celu zakończenia izraelskiej okupacji i apartheidu.

Ponadto deputowani brazylijscy zwrócili się do rządu o anulowanie umów o współpracy wojskowej z Izraelem w takich dziedzinach jak technologie, obronność, bezpieczeństwo publiczne, lotnictwo cywilne, cyberbezpieczeństwo i zdrowie.

Minister spraw zagranicznych potwierdził, że rząd brazylijski nie będzie w tej chwili realizował żadnej polityki współpracy wojskowej z Izraelem i nie będzie kontynuował żadnych porozumień podpisanych przez byłego prezydenta Jaira Bolsonaro. -Oczekujemy, że to stanowisko polityczne zostanie sformalizowane – dodał Vieira.

-Jako parlamentarzyści wywieramy presję na wszystkie kraje świata, zwłaszcza na Brazylię, aby zaprzestały popierania działań Izraela przeciwko Palestynie. Gaza to największy w historii obóz koncentracyjny. Jestem zszokowany. Jakich zbrodni wojennych Izrael nie popełnił jeszcze w Gazie? Codziennie jesteśmy oburzeni tymi masakrami, których Izrael dokonuje na Palestyńczykach– powiedział João Padre.

Jeśli chodzi o porozumienia wojskowe między Brazylią a Izraelem, João stwierdził, że minister spraw zagranicznych musi sprawdzić, czy zostały już one wprowadzone w życie. Podkreślił, że Kongres brazylijski nie ma władzy ingerowania w decyzje innych krajów. -Możemy jednak wywrzeć presję na rząd brazylijski, aby podjął działania, które położą kres masakrom popełnianym przez Izrael, których jesteśmy świadkami na naszych ekranach w czasie rzeczywistym – dodał.

Padre jest przekonany, że zwiększa się świadomość społeczeństwa brazylijskiego na temat zbrodni w Palestynie. Podkreślając wysiłki Brazylii na rzecz zapewnienia natychmiastowego zawieszenia broni w Strefie Gazy, przypomniał światu, że Stany Zjednoczone zawetowały propozycję Brazylii na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ. Według niego, mogła ona zapobiec tysiącom zgonów. Niemniej jednak zwrócił się do rządu brazylijskiego, aby w dalszym ciągu poszukiwał alternatyw, aby położyć kres zabijaniu niewinnych ludzi w Gazie.

Grupa deputowanych wezwała ponadto rząd do wsparcia sprawy wytoczonej nazistom z Izraela przez Republikę Południowej Afryki. Sprawa toczy się przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości. -Brazylia, jako sygnatariusz Konwencji o kombatantach i zapobieganiu zbrodniom ludobójstwa, musi wspierać Republikę Południowej Afryki w tym zakresie – stwierdził Padre.

Polecamy również: Grzegorz Braun stracił immunitet

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!