Wiadomości

Miedwiediew o nakazie aresztowania Putina: “Nie muszę wyjaśniać, gdzie użyć tego papieru”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Miedwiediew szydzi z nakazu aresztowania Putina. Dla niego papier ten nadaje się do jednego…

Jak już pisaliśmy, II Izba Przygotowawcza Międzynarodowego Trybunału Karnego wydała w piątek nakaz aresztowania prezydenta Rosji Władimira Putina oraz Marii Oleksijiwnej Lwowej-Biełowej. Są oni podejrzani o popełnienie zbrodni wojennej.

Putin i Lwowa-Bielowa są podejrzani o popełnienie zbrodni wojennej polegającej na nielegalnej deportacji i przekazywaniu dzieci z okupowanych regionów Ukrainy do Federacji Rosyjskiej, co miało miejsce co najmniej od 24 lutego 2022 r. „II Izba Przygotowawcza na podstawie wniosków Prokuratury z dnia 22 lutego 2023 r. orzekła, że ​​istnieją wystarczające podstawy, by sądzić, że każdy podejrzany ponosi odpowiedzialność za zbrodnię wojenną polegającą na nielegalnym wysiedleniu ludności i nielegalnym przemieszczeniu ludności z okupowanych regionów Ukrainy do Federacji Rosyjskiej, wyrządzając krzywdę ukraińskim dzieciom” – podkreśla komunikat.

Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakaz aresztowania Putina

Rosyjscy oficjele prześcigają się w szyderstwach. W kpiącym tonie wypowiedzieli się już Maria Zacharowa i Dmitrij Pieskow. Wszystkich jednak przebił Dmitrij Miedwiediew, były prezydent Rosji. „Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakaz aresztowania Władimira Putina. Nie muszę wyjaśniać, gdzie użyć tego papieru” – napisał, załączając grafikę z papierem toaletowym.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!