Wiadomości

Metodą na wnuczkę wyłudziła od 80-letniej staruszki 25 tysięcy zł

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat grozić może pewnej kobiecie, która metodą na „tzw. wnuczkę ” wyłudziła od 80-letniej jeleniogórzanki 25 tysięcy złotych. Niewykluczone, że działając w ten sam sposób oszukała również inne osoby. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze prowadząc działania w sprawie oszustwa ustalili podejrzewaną o to przestępstwo. Okazała się nią 33-letnia mieszkanka Wrocławia. Kobieta usłyszała zarzut oszustwa.

Jak ustalili funkcjonariusze, do 80-letniej mieszkanki Jeleniej Góry zadzwoniła na numer stacjonarny kobieta podająca się za wnuczkę. Poinformowała ją o tym, że spowodowała wypadek i potrzebuje pieniędzy na pełnomocnika, który będzie prowadził jej sprawę. Pokrzywdzona przekazała posiadaną gotówkę oszustce.

Powiadomieni o przestępstwie policjanci rozpoczęli poszukiwanie sprawczyni. W trakcie prowadzonych działań, na podstawie zebranych informacji wytypowali 33-latkę jako podejrzewaną o ten czyn. Funkcjonariusze okazali pokrzywdzonej zdjęcie kobiety. Jeleniogórzanka potwierdziła, że to jej przekazała pieniądze.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Za oszustwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że zasada „ograniczonego zaufania” do nieznajomych obowiązuje nie tylko dzieci. Dorośli często o niej zapominają, stając się ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi. Niespodziewane telefony osób podających się za policjantów, od dawno niewidzianych wnuków, siostrzenic czy kuzynów nie muszą zakończyć się naszą stratą. Nie dajmy się oszukać! Omawiajmy nietypowe sytuacje, które nas spotykają z innymi członkami rodziny, a wszelkie podejrzane prośby o pożyczenie pieniędzy zgłaszajmy na Policję.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!